Tipy stylistky. 50 +

Nejsou žádná přesná pravidla v oblékání pro ženy nad 50 let a taky si myslím jako stylistka, že v mnoha ohledech je věk stavem mysli. Vhodné oblečení může vzdorovat věku a dokonce se v něm můžete cítit mladší. Zde je několik módních tipů pro ženy, které překročily tuto hranici svého života.

Snažím se dívat pohledem 20 ti leté na 50 ti letou ženu a ten pohled je někdy smutný a zoufalý a bohužel  je to hlavně ve stylu oblékání.

S přibývajícím věkem získává žena moudrost a důvěru, která ji pomáhá vypadat krásně a zrale. Tyto ženy už nepasou po módních výstřelcích, ale vybírají oblečení, které jim sluší. Ne všechny to ovšem dokáží.

 

Tady je několik základních rad stylistky , když nechcete vypadat jako „stará dáma“.

Upřednostňujte mladistvý  a moderní vzhled

 

  1. proberte svůj šatník a vyberte si pouze ty kousky, které stojí za to a jsou nadčasové a můžete je kombinovat
  1. vybírejte si správnou velikost, aby vaše tělo vypadalo dobře. Neměla byste vypadat příliš svázaně či naopak příliš pytlovitě. Noste oblečení, které podtrhne vaše silné stránky a skryje nedostatky.
  1. vybírejte si oblečení, které je kvalitní a pohodlné na nošení a nemusí být vždy zcela trendy. Stačí doplnit o několik módních detailů.
  1. kvalita spočívá ve skvělém střihu, materiálu(látce) a vhodné kombinaci. Držte se klasiky a čistých linií, které můžou zlepšit váš vzhled. Věřte, že budete vypadat šik a elegantně.
  1. v jednoduchosti je krása, vyhněte se ozdůbkám a volánkům – dávají vám dětský vzhled
  1. vyhněte se velmi krátkým sukním nebo šortkám. Už to nevypadá moc dobře. Středně dlouhá sukně vypadá vždy lépe
  1. používejte barvy, které jsou milosrdné k vaší barvě pleti. Uvědomte si, že vy nosíte barvu a ne naopak, že barva nosí vás. Vyhněte se černé, která dává vyniknout stínům, podbradku, dvojité bradě a vráskám. Nebraňte se barevným kombinacím! Přes veškerou péči, kterou věnujete svému tělu, jsou některé části těla ochablé a proto je dobré nosit vhodné spodní prádlo, například stahovací a přilnavé. Paže mají tendenci být ochablé a tak není důvod je přece vystavovat. Vždy ukazujte a vyzdvihněte to co je na vás krásné:-)
  1. buďte aktivní, buďte v kontaktu s lidmi všech věkových kategorií a buďte otevřená novým zkušenostem a změnám. To všechno činí ženu plnou energie s mladistvým postojem k životu.
  1. Vaše výhoda – budete vypadat mladě a stylově – vždy!
  1. a pokud byste si nevěděla rady, obraťte se s důvěrou na mě a já vám velmi ráda pomůžu a poradím!

obleceni-pro-starsi-damy-1

obleceni-pro-starsi-damy-2

obleceni-pro-starsi-damy-3

obleceni-pro-starsi-damy-4

Vaše osobní stylistka – Hana Oliverius

Uložit

Napište mi svůj komentář